حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

چگونه بهترین گوشی پزشکی را برای خود انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین گوشی پزشکی را برای خود انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید گوشیهای پزشکی لیتمن را بخوانید تا متوجه شوید چه نوعی برای شغلتان، بودجه تان و نیازهای شخصیتان بهترین است.

گوشی پزشکی نه تنها بخش مهمی از یونیفرم پزشکی شماست؛ بلکه یک جزء ضروری برای کمک به تشخیص و درمان صحیح بیماران می باشد.

برطبق مطالعات، این وسیله همچنین یکی از محدود وسایلی است که به بیماران این حس را القاء می‌کند که شما پزشکی قابل اعتماد و معتبر هستید.

به بیان دیگر، مهم نیست شما واقعاً چند وقت یکبار از آن استفاده می‌کنید؛ این وسیله یک اکسسوری عالی برای اضافه کردن به وسایلتان بعنوان یک پرستار، پزشک و مراقب است.

اما اگر شما به تازگی به حرفه پزشکی وارد شده اید، می‌دانید که پیدا کردن بهترین مدل می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد.

شما یک وسیلۀ کاربردی، معتبر (مورد اطمینان) و حرفه ای لازم دارید. انتخاب بهترین مدل به تعیین نیاز روزانه تان از آن بستگی دارد.

چند وقت یک بار از آن استفاده می کنید؟ چه سطحی از فرکانس بهترین کارایی را به شما می‌دهد؟ بودجه‌تان چقدر است؟

ما مفتخریم تا به شما در تصمیم گیری برای انتخاب بهترین نوع برای شرایط خاص خودتان، کمک کنیم.

رایج ترین و متداول ترین انواع گوشی های پزشکی

گوشی‌های پزشکی نیز مانند هر نوع وسیله دیگری، مدل‌های گوناگونی دارند که در طول سال‌ها نیز پیشرفته‌تر شده اند.

شما این آزادی انتخاب را دارید که بین مدل‌های ابتدایی و مقرون به صرفه (که معمولاً نوع آکوستیک آن‌ها هستند) به سمت گوشی‌های پزشکی دیجیتالی پیشرفته littmann با قابلیت بلوتوث و تقویت‌کننده‌های داخلی، مدل خود را انتخاب کنید.

  • گوشیهای پزشکی آکوستیک (صوتی): این مدل معمولاً به عنوان مدل‌های کلاسیک یا ابتدایی شناخته می‌شوند. آنها عموماً دارای دو طرف با قطرهای متفاوت – یک بل (طرف کوچکتر) که فرکانس‌های کم را دریافت می‌کند و یک دیافراگم در طرف دیگر که فرکانس‌های بالا را دریافت می‌کند، می باشند. برخلاف مدل پزشکی الکترونیک، مدل های آکوستیک در مقدار صدایی که می‌توانند بگیرند محدود هستند.
  • گوشی پزشکی لیتمن : گوشی‌های پزشکی littmann به یادبود پروفسور دانشگاه علوم پزشکی هاروارد، دکتر دیوید littmann نام‌گذاری شده اند. فردی که یک وسیله سبک وزنی را با یک ویژگی جدید طراحی کرد: پرده ها (membranes) دو فرکانسه که می‌توانند هر دو صداهای با فرکانس کم یا زیاد را در هر دو طرف قطعه سینه‌ای دریافت کنند.

پزشکان متخصص می توانند فرکانس‌های متفاوت را بستگی به میزان فشاری که به آن وارد می‌کنند بشنوند. شما با فشار ملایم، فرکانس های پایین تر و با فشار محکم قادر به شنیدن فرکانس های بالاتر خواهید بود.

  • مدل الکترونیکی – امروزه گوشی طبی پزشکی اصلاً شباهتی به گوشی پزشک تان وقتی بچه بودید، ندارند. آنها به گونه ای باورنکردنی پیشرفته اند.

مدل الکترونیک مجهز به این ویژگی هستند که بتوانند گستره وسیعی از فرکانس صداها را در مقایسه با مدل آکوستیک جمع آوری کنند، که این ویژگی به متخصصان امکان بیشتر شنیدن را می‌دهد.

همچنین اغلب، قابلیت ضبط صدا را با تکنولوژی بلوتوث دارند. در نتیجه شما می‌توانید به راحتی تغییرات در وضعیت یک بیمار را پیگیری کنید.

بهترین برای”شما” کدام است؟

تصمیم گیری برای انتخاب بهترین گوشی طبی برای شغلتان، نسبتاً ساده است. بهترین و مناسب ترین مدل برای پرستاران ممکن است برای پزشکان بهترین نباشد و بالعکس.

پرستاران احتمالاً نیاز کمتری به وسیله‌های گران و بسیار مدرن و پیشرفته ای که اطلاعات را ضبط می کنند، خواهند داشت. اما قبل از این که هر کاری کنید، از خودتان بپرسید که چند وقت یکبار قرار است از گوشی‌تان استفاده کنید و یک بودجه برای خودتان تعیین کنید.


بیشتر بدانیم: ۵ نکته برای استفاده صحیح از گوشی پزشکی لیتمن


بهترین گوشی های پزشکی موجود

بهترین گوشی‌های پزشکی موجود در بازار امروزه همگی جزء محصولات برند لیتمن هستند که به یاد پزشکی که گوشی پزشکی که می شناسیم و دوست داریم را اختراع کرده؛ نام نهاده شده است.

این برند توسط شرکت ۳M تولید می‌شوند. مهم ترین چیز دربارۀ این نوع این است که آن‌ها می‌توانند برای یک عمر استفاده شوند در حالی که هنوز سالم باقی مانده اند. برای مثال، شما می توانید کاردیولوژی III را به شکلی درجه یک با اجزاء یدکی قابل تعویض برای مدتی طولانی نگهدارید.

  • کاردیولوژی (قلب شناسی) IV – این مدل با تکنولوژی پیشرفته، نسخۀ به روز شده تخصصی گوشی‌های آکوستیک استاندارد گذشته است.

این مدل دارای قطعۀ سینه‌ای جامی شکل با دیافراگم های قابل تنطیم برای دریافت گستره‌ای از فرکانس‌ها می‌باشد.

همچنین به طور تخصصی برای پزشکان متخصص و پرکار با سرگوشی‌های راحت و تنوع بالایی از رنگ‌ها و استایل‌ها (شکل‌ها) خاص طراحی شده است. این مدل دارای ۷ سال ضمانت می‌باشد.

  • کلاسیک II – این مدل مقرون به صرفه اما سخت جان و پر کارده همیشه یکی از معروف‌ترین انتخاب ها توسط پرستاران بوده است.

این مدل همچنین یک دیافراگم تنظیم‌پذیر برای دریافت بیشتر صداهای کم فرکانس ارائه می کند و دارای یک لبۀ ضد سرما و یک بل است تا موجب راحتی بیماران در طی معاینه را فراهم کند. این مدل با کیفیت با ۳ سال ضمانت پشتیبانی ‌شود تا این اطمینان را بدهد که برای سال‌ها می‌تواند به شما کار دهد.

  • کلاسیک III – مدل کلاسیک III یک نسخۀ به روز شده از مدل کلاسیک II است و همه ویژگی های عالی آن و حتی بیشتر را داراست. این مدل دارای یک طرف مربوط به کودکان است که به راحتی به یک بلِ معمولی تبدیل می شود و آن را به بهترین گزینه برای پزشکان و پرستاران عمومی و خانواده تبدیل می‌کند.

 

آیا بدنبال یک هدیۀ محشر برای یک پزشک یا پرستار هستید؟

گوشی‌های پزشکی ما بهترین گزینه برای این کار هستند!

ما مفتخریم تا هر کدام از این مدل‌ها را با کیفیت، برای کسی که آن را بعنوان یک هدیۀ فوق العاده برای فارغ التحصیلی دانشکده پزشکی و پرستاری اش از شما دریافت می‌کند؛ حکاکی کنیم.

 

 

منبع: Allheart

تیم تحریریه
ارسال دیدگاه
ارتباط با ما
خیابان ولیعصر، تقاطع جمهوری، کوچه فلاح زادگان، پلاک‌۳۶ واحد‌۶
021-66978133
Telegram Instagram
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X